Micros

Micros 3700
Pokladní systém Micros 3700 je vhodný pro luxusnější, nezávislé restaurace, restaurace mezinárodních řetězců, pro střední hotely vyšší kategorie nebo také pro provozovny typu Fast Food. Micros 3700 pracuje na platformě Windows 2000. Otevřený software umožňuje snadnou integraci systému s ostatními periferními zařízeními, jako jsou tiskárny, pokladní zásuvky či zákaznické displeje. Architektura Micros 3700 umožňuje snadné rozšíření o další pracovní stanice, provozovny a aplikace.

Micros 3700

Micros 3700


Micros 3700 využívá integrovanou relační databázi Sybase SQL Anywhere/ Adaptive Server Anywhere, která se osvědčuje zejména při práci s velkými objemy.
Pro tento výkonný a flexibilní pokladní systém byl vyvinut speciální hardware s dotykovým displejem – pracovní stanice s označením Eclipse PCWS. Eclipse PCWS pokračuje v historii atraktivních pokladních terminálů v kombinaci s vyspělou technologií a tradičně skvělým dizajnem (více v části pokladní hardware – Micros). Software Micros 3700 může také pracovat např. na dotykových pokladních terminálech Posiflex, které jsou levnější a pro zákazníka tak přináší finanční úsporu. Micros 3700 má také verzi pro Pocket PC, která umožňuje dálkový sběr objednávek, čímž značně urychlí obsluhu a zvýši obrat stolu.
Micros 3700 je součástí tzv. Restaurant Enterprise Serie 3000 (RES 3000), kompletní ucelené řady aplikací pro restauraci a její správu. RES 3000 vám pomůže maximalizovat produktivitu a ziskovost vašeho provozu.
RES zahrnuje tyto aplikace:
kontrolu rychlosti obsluhy pomocí KDS – kuchyňského systému, který na monitoru graficky zobrazuje status a čas každé objednávky stolu a nahrazuje jednoduchý objednávkový systém přes kuchyňskou tiskárnu
tvorbu cenové strategie na základě časové analýzy prodeje
provozování věrnostních programů pomocí systému EasyGuest
spojení více provozů přes Enterprise management

Pokladní systém Micros 3700 je možné propojit s recepčními systémy Fidelio, Opera, skladovým systémem Material Control, skladovým hospodářstvím Gastro-Easy aj.

Micros 9700/8700 HMS
9700 HMS je nejnovějším pokladním systémem společnosti Micros a je určený pro velké hotelové provozy, které v sobě zahrnují restaurace, bary, maloobchodní prodejny, konferenční sály aj. Micros 9700 HMS využívá nejpokročilejší pokladní technologie v odvětví, díky kterým dosahuje maximální flexibility a možnosti zapojení až 300 prodejních terminálů.

Micros 9700

Micros 9700


Systém navazuje na Micros 8700, avšak u 9700 byla změněna platforma na komerčně úspěšnější Microsoft 2003 server. 9700 HMS může vytvářet reporty v reálném čase a současně uživatelům dovoluje pracovat i s jinými softwarovými programy.
Systém také automatizuje specifické úkoly jako například tvorbu reportů a dalších funkcí, které mohou po nastavení běžet bez dozoru každý den ve stejný čas. Tato funkce poskytuje především velké úspory času a práce managementu restaurace. Micros 9700 HMS je možné propojit prakticky na každý systém nebo software např. recepční systém, skladové hospodářství, účetnictví atd.
Systém využívá databázi MS SQL nebo Oracle. Pro 9700 HMS byl také vyvinut nový dotykový terminál s označením WS4, který je založen na Windows.CE (více v části pokladní hardware – Micros). Doplňujícím softwarovým modulem pro Micros 9700 HMS je verze pro Pocket PC, která umožňuje dálkový sběr objednávek, což značně urychlí obsluhu a zvýší obrat stolu.